Alături de cei mai curajoşi copii • Fundația Vodafone România - e normal sa facem bine

Alături de cei mai curajoşi copii

Timp de două luni, în perioada 23 iunie – 25 august, angajaţii Vodafone România sunt ajutoarele de nădejde ale voluntarilor Asociaţiei Little People, care le citesc zilnic poveşti copiilor internaţi în secţia de oncopediatrie a Spitalului „Marie Curie” Bucureşti.

Proiectul a luat naştere anul trecut, iar succesul pe care l-au avut basmele citite copiilor ne-a determinat să repetăm experienţa, ba mai mult, să extindem program şi la Institutul Oncologic din Cluj.

Fundaţia Vodafone România susţine Asociaţia Little People încă din 2011, în proiecte care urmăresc acordarea unui sprijin psihosocial copiilor şi tinerilor afectaţi de cancer, pentru ca aceştia să facă faţă mai uşor provocărilor ce vin odată cu diagnosticarea.