Programul “Voluntar de profesie”, ediția 2015 – 2016

de: Anca Lazar decembrie 4, 2016

În perioada decembrie 2015 – august 2016, șase Voluntari de profesie au avut ocazia să se dedice profesional unei cauze dintre cele sustinute de Fundația Vodafone România  din domeniul sănătate, educație și voluntariat pentru copii și tineri cu nevoi speciale, persoane bolnave sau pentru vârstnici.

În urma jurizării, pe baza criteriilor menționate în regulamentul programului, au fost selectați următorii voluntari de profesie:

• Ana Maria Cristache – Asociația Lindenfeld
  • Andreea Iuliana Drusan –  Societatea Natională de Cruce Rosie din România – Filiala Vrancea
  • Andrei Nicolae Vatra – Asociația Copiii de Cristal
  • Diana Marcu – Asociația Inima Copiilor
  • Mihaela Pintilie – Asociația Daruiește Viața
  • Ovidiu Ursu – Asociația pentru Prevenția și Lupta împotriva cancerului “AMAZONIA”

Fundația Vodafone România  a asigurat pe toată durata programului atât salariile voluntarilor, cât și cheltuielile administrative, astfel încât aceștia să se fi putut dedica în totalitate proiectelor pe care le-au desfășurat în cadrul ONG-urile selecționate.

Mai multe detalii pe blog-ul Voluntar de profesie.

Lasă un comentariu

Toate campurile marcate cu (*) sunt obligatorii iar adresa de mail nu va fi publicata.

Ultimele comentarii: