Runda de finanțare ”Connecting for Good”, ediția 2016

de: Fundaţia Vodafone România martie 23, 2016

La runda de finanțare “Connecting for Good” ediția 2016 s-au înscris 47 de proiecte propuse de organizații din toată țara. Toate proiectele propun soluții care folosesc tehnologia mobilă pentru rezolvarea unor probleme dîn domeniile educației, sănătății și serviciilor sociale, pentru categorii de persoane defavorizate fizic, social sau economic.

În urma jurizării, pe baza criteriilor stipulate în regulamentul rundei de finantțare, au fost selectate urmatoarele proiecte:

• Auzul, un dar, nu-l ignora!” – Asociația Smiling Faces România
  • “Epilepsia se poate vindeca“ – Asociația Neurocare
  • “Mobihope”– Fundația Hospice Casa Speranței
  • Search T.S.A.”– Asociația Autism Baia-Mare
  • “Smart Public Transport”– Asociația Tandem
  • “SOS SURZI”– Asociația Samaritenilor din România
  • “Telemedicina pentru copilul insulinodependent“ – Asociația Sprijin pentru Diabet
  • “Telemedicină pentru Secția de Terapie Intensivă Nou-Născuți a Spitalului Județean Constanța” – Asociația Inima Copiilor

Lasă un comentariu

Toate campurile marcate cu (*) sunt obligatorii iar adresa de mail nu va fi publicata.

Ultimele comentarii: