Programul “Voluntar de profesie”, ediția 2014 - 2015 • Fundația Vodafone România - e normal sa facem bine

Programul “Voluntar de profesie”, ediția 2014 – 2015

În perioada noiembrie 2014 – iulie 2015, nouă Voluntari de profesie au avut ocazia să se dedice profesional unei cauze dintre cele sustinute de Fundația Vodafone România  din domeniul sănătate, educație, prevenirea abandonului școlar și familial, voluntariat, servicii sociale pentru copii și tineri cu nevoi speciale sau pentru vârstnici. În urma jurizării, pe baza criteriilor menționate în regulamentul programului, au fost selectați urmaătorii voluntari de profesie:

• Adrian Ghervasa – Fundația de Sprijin Comunitar
  • Cristina Anca Șerban – Asociația Hercules
  • Daniela Staicu – Asociația Merci Charity
  • Elena – Daria Tănasa – Asociația Scoala Mamei Junior
  • Georgeta Neacșu Roman – Asociația Daăruiește Viața
  • Liviu Săndulescu – Asociația Inima Copiilor
  • Luiza Pop – Asociația SM Speromax Alba Iulia
  • Mihai Alexandru Dinu – Asociația pentru Relatii Comunitare
  • Mirela Vișan – Asociația P.A.V.E.L.

Fundația Vodafone România  a asigurat pe toată durata programului atât salariile voluntarilor, cât și cheltuielile administrative, astfel încât aceștia să se fi putut dedica în totalitate proiectelor pe care le-au desfășurat în cadrul ONG-urile selecționate.

Mai multe detalii pe http://voluntardeprofesie.ro/